Utolsó hónap május 2017 Következő hónap
week 22 29 30 31

Színpompás tavaszi virágvásár Szombathelyen!

A Szombathelyi Szépítő Egyesület 2017.05.13-án szombaton tartja meg a Fő téren a 24. tavaszi virágvásárát 7 - 17 között. Muskátlik, balkon-, egynyári- és faiskolai növények, kaktuszok, szobanövények, virágföld gazdag választékával készülnek a kertészek. Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

Szombathelyi ifik sikere Budapesten

Ismét szép sikereket könyvelhetett el a Szombathelyi Szépítő Egyesület ifjúsági tagozatos fiataljainak köszönhetően a hétvégén Budapesten.

A Város - és Faluvédők Szövetsége (Hungaria Nostra) XXVI. alkalommal rendezte meg a „Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért” című pályázatának díjátadó ünnepségét és kiállítás megnyitóját. A rendezvénynek a Budapesti Történeti Múzeum Barokk Udvara adott helyet.

A megnyitó beszédek után került sor a díjak átadására. A Szombathelyi Szépítő Egyesület ifi tagozatának két fiatalja küldte be pályaművét a felhívásra. A két fiatalember már negyedik éve juttatja el írásos pályázati anyagát a szövetségnek. Minden évben szép eredményekkel térnek haza a fiatalok, így volt ez az idén is.

A szombaton megtartott díjátadó ünnepségen Simon Dániel, a Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium végzős tanulója I. helyezést ért el Hefele Menyhért Szombathely híres építésze című munkájával. Vigh Kornél a Szombathelyi Herman Ottó Szakképző Iskola tanulója III. helyezett lett, ő az iskola névadójának munkásságát dolgozta fel pályamunkájában. A díjátadó után került sor ugyanezen a helyszínen a Hungaria Nostra éves közgyűlésére.

A közgyűlés napirendi pontjai között szerepelt többek között az Országos Nyári Ifjúsági Örökségvédő Tábor előkészületeiről szóló tájékoztatás. A tábornak az idei évben városunk biztosít helyet Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával.

Kísérőkkel együtt 40 főt lát vendégül a házigazda Szombathelyi Szépítő Egyesület. A táborba azon fiatalok jelentkezhetnek, akik a szövetség által kiírt felhívásra beküldték pályázatukat és eredményesen szerepeltek. Köszönjük a fiataloknak, hogy ismét öregbítették egyesületünk és városunk hírnevét.

Bődi Lívia

Sajtó: Holper Ambrus emlékkonferencia

Szombathelyi önkormányzat

Holper Ambrus emlékkonferencia

Oklevelet kapott a Szombathelyi Szépítő Egyesület

A Szent Márton Emlékév sikeres lebonyolításában közreműködőket köszöntötte dr. Puskás Tivadar, Szombathely Megyei Jogú Város polgármestere. A rendezvényen megjelenteknek emléklapot és ajándékot adott át a polgármester, és Szommer Ildikó, a Szent Márton Programiroda igazgatója.

(Forrás: szombathely.hu)

A Szombathelyi Szépítő Egyesület „Szombathelyi szobrok” rajzpályázatának helyezettjei

1 – 4. o. helyezettjei:

1. Dorizza Lisa Stella 3.o. Felsőcsatári Nemz. Nyelvoktató Ált. Iskola