Utolsó hónap október 2017 Következő hónap
week 39 1
week 44 30 31

„SZOMBATHELY EGY JELLEGZETES ÉPÜLETE” - rajzpályázat

RAJZPÁLYÁZAT AZ ÁLTALÁNOS ISKOLA, A KÖZÉPISKOLÁK ÉS A FŐISKOLÁK, EGYETEMEK TANULÓI RÉSZÉRE

Az alkotásaitok szólhatnak egy teljes épületről, egy épület részletről vagy egy épület jellegzetes mintázatáról. A műveitek között szerepelhet olyan épület is, amelyet már csak fényképeken vagy képeslapokon tudunk megnézni.

A rajzpályázatra A/3 vagy A/4 méretű, bármilyen rajz technikával készült alkotással lehet pályázni.

Egy pályázó csak egy alkotással vehet részt.

A rajzok hátulján kérjük feltüntetni jól olvashatóan a pályázó nevét, iskolájának nevét és címét (valamint az általános és középiskolai tanulók rajzainál a felkészítő pedagógus nevét), az alkotás címét, illetve hogy hol található az általatok rajzolt épület.

A pályázati anyagokat a Szombathelyi Szépítő Egyesület székhelyére (9700 Szombathely, Ady tér 5.) kérjük beküldeni.

BEKÜLDÉSI HATÁRIDŐ: NOVEMBER 25.

Részletes információk a  www.szepitoegyesulet.hu weboldalon, a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. email címen és a +36 (30) 908-0018 (Bődi Lívia) illetve a +36 (70) 429-7675 (Simon Ádám) telefonszámon érhetőek el.

Konferencia

Rónai Károly, a Szépítő Egyesület tagja Podmaniczky-díjat kapott

A Város - és Faluvédők Szövetsége (Hungaria Nostra) XXXVI. Országos Talákozóján és Szakmai Konferenciáján vette át Ráday Mihály elnök úrtól tagtársunk, Rónai Károly a Podmaniczky - díjat.

Rónai Károly vezető építésztervező, vezető településtervező Rónai Károly diplomájának 1964-ben történt megszerzése óta él és dolgozik Vas megyében. Sokoldalú alkotó, aki a közösségért végzett munkából is kiveszi részét. A Szombathelyi Szépítő Egyesületnek több évtizede tagja, 1996–2000 között ügyvezető elnöke, 2015-től pedig örökös elnökségi tagja. A mai napig aktívan részt vesz a város, és az egyesület életében, javaslatait, véleményezéseit nagy tisztelettel fogadják. Alapítása óta tagja a Magyar Építész Kamarának. Rónai Károly munkái Szombathely és Vas megye 20. századi építészeti örökségének értékes elemei, egy feltűnés nélkül, de kitartó igényességgel és türelemmel alkotó építőművész produktumai.

Sajtómegjelenések:

Sajtó: Országos városvédő tábor Szombathelyen

Színpompás tavaszi virágvásár Szombathelyen!

A Szombathelyi Szépítő Egyesület 2017.05.13-án szombaton tartja meg a Fő téren a 24. tavaszi virágvásárát 7 - 17 között. Muskátlik, balkon-, egynyári- és faiskolai növények, kaktuszok, szobanövények, virágföld gazdag választékával készülnek a kertészek. Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

1. oldal / 13